Balıkesir Kanatlı Kepenk

Balıkesir Kanatlı Kepenk

Kepenk, hırsızlık ve gasp gibi sorunların önüne geçebilmek için kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Cam veya kapıların kapatılması için kullanılan kepenklerin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Aynı zamanda bu ürünler farklı malzemelerden de üretilmektedir. Sac, demir ya da tahta ile imal edilen bu ürünler kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır.

Kanatlı kepenk ise tüm bu ürünlerin içinde uzun yıllardan beri kullanılan modeller arasında yer almaktadır. Kanatlı kepenk genellikle demirden üretilmektedir. Bu ürünler uzun vadeli koruma sağlayacak nitelikte değildir. Sebebi ise asma kilit yönteminin kullanılıyor olmasıdır. Asma kilitler hırsızlar tarafından çok kolay bir şekilde kırılabildiğinden belli sorunlar da ortaya çıkarabilmektedir.

Kanatlı Kepenk Avantajları

Kanatlı kepenk kullanan kişilerin diğer kepenk sistemlerine göre belli avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlar ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

  • Kanatlı kepenk çok kolay bir şekilde takılıp çıkarılabilmektedir.
  • Yerleri belli olan bu kepenkler sadece bir asma kilit yardımı ile cam ya da kapı önüne monte edilebilmektedir.
  • Sürgülü kepenklerde olduğu gibi yüksek bir fiziki güç uygulamaya gerek bulunmamaktadır.
  • Kanatlı kepenkler demir malzemelerden yapıldığı için diğer kepenk çeşitlerine göre çok daha sağlamdır.
  • Sadece hırsızlığa karşı değil, firmanın reklamını yapabilmek amaçlı olarak görsellerle birlikte de kullanılabilmektedir. Bu sayede mağazalar kapalı olduklarında da reklam yapabilmektedir. Bu önlerden dolayı kanatlı kepenkler büyük avantaj sunmaktadır.
Leave a Reply

Yorum Yap