Balıkesir Kepenk Çeşitleri

Balıkesir Kepenk Çeşitleri

Kepenk, iş yerlerinde kullanılan hırsızlığa karşı alınan önlemlerden biri olarak bilinmektedir. Demirden, sacdan ya da tahtadan üretilen bu ürünler farklı türlerde imal edilebilmektedir. Asma kilit sistemi ile kullanılabilen bu modellerin aynı zamanda uzaktan kumanda ile açılıp kapanabilen modelleri de bulunmaktadır. Kepenk çeşitleri aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Otomatik Kepenk

Otomatik kepenk, son dönemlerde en yaygın kullanılan kepenk modelleri arasında yer almaktadır. Herhangi bir buton ya da uzaktan kumanda yardımı ile cam ve kapıların örtülmesini sağlayarak güvenlik önlemi oluşturabilmektedir. Hoş bir görüntü sunması nedeniyle de bu tür kepenkler daha çok tercih edilmektedir. Otomatik kepenkler iş hanlarında da sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Sürgülü Kepenk

Kepenk modelleri arasında eski dönemlerden beri kullanılan modeller arasında yer almaktadır. Sürgülü kepenkler kol gücü kullanılması gerektiğinden dolayı günümüzde çok tercih edilmemektedir. Sacdan ya da demirden yapılan bu modeller rulo halinde kapatılacak kapı ya da camın üst kısmına monte edilmektedir. Yukarıdan aşağıya sürülerek de güvenlik önlemleri alınmaktadır.

Kanatlı Kepenk

Kepenk çeşitleri arasında yine tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Kanat halinde olan bu kepenkler pencere ya da kapıların ön kısmına takılarak asma kilit yardımı ile kilitlenmektedir. Ancak hırsızlara karşı çok da kullanışlı bir kepenk çeşidi değildir. Bu nedenle de günümüzde daha çok otomatik kepenkler tercih edilmektedir.

Leave a Reply

Yorum Yap